Zdrowie i uroda
Jak się leczyć?

Rozwój medycyny to z pewnością dobre zjawisko, dzięki któremu mamy większe możliwości leczenia wielu schorzeń i utrzymania ciała w dobrym zdrowiu. Lepsza profilaktyka, większa dostępność badań a przede wszystkim świadomość społeczna na temat profilaktyki dbania o zdrowie i konsekwencji zaniedbań. Jednak pomimo tak znacznego postępu w tej dziedzinie, nadal mamy duży problem z leczeniem najprostszych dolegliwości. Jak to możliwe?

3

Ogólny dostęp i duża ilość wszelkich suplementów diet i antybiotyków to paradoksalnie wcale nie dobrodziejstwo. Powoduje to, że zamiast udać się do lekarza bardzo często leczymy się samodzielnie częstując nasz organizm całą masą środków chemicznych, których działania nie jesteśmy do końca pewni. Podobnie rzecz ma się z antybiotykami. Udając się do lekarza oczekujemy natychmiastowego wypisania antybiotyku, który dodatkowo ma zadziałać w ekspresowym tempie. Lekarz przepisuje, my łykamy – i nic. A przecież zanim otrzymamy receptę, powinniśmy mieć wykonany wymaz z nosa lub gardła po to, aby ustalić winowajcę przeziębienia i jego wrażliwość na leki. Tymczasem zamiast tego otrzymujemy antybiotyk o szerokim spectrum działania, który jeżeli nas wyleczy, to przy okazji wyjałowi organizm i sprawi, że będzie on na przeziębienia bardziej podatny. Tymczasem, w przeszłości, kiedy farmaceutyki nie były tak ogólnie dostępne, leczono się domowymi sposobami pozwalając organizmowi na samodzielną walkę z infekcją.

1

Spośród środków naturalnych, które doskonale radzą sobie z przeziębieniem, wymienia się chociażby doskonale znane nam: sok z malin, czarnego bzu, cytryny, czosnek, miód oraz olejki eteryczne. Te wszystkie środki mają bezpieczne dla naszego organizmu działanie a do tego są niezwykle skuteczne, zarówno w profilaktyce jak i walce z infekcją. Warto więc spróbować zastąpić nimi suplementy diety dostępne w aptekach. W ziołolecznictwie ważne jest jednak to, żeby nie nastawiać się na błyskawiczne działanie. Terapia musi potrwać a uśpiony chemią organizm musi obudzić się i zmusić system immunologiczny do działania. To niestety musi potrwać ale za to nasz organizm nie zostanie zatruty chemią, nie będziemy mieli kłopotów z żołądkiem i innymi skutkami ubocznymi. To szalenie ważne, ponieważ w okresie jesienno-zimowym każde osłabienie przybiera na sile i może przemienić się w chorobę.

Badania pokazują, że z każdym rokiem zażywamy coraz więcej suplementów diet i środków przeciwbólowych często o wykluczającym się działaniu. To wielki błąd, który może nas drogo kosztować. Osłabiamy system odpornościowy i zamiast się leczyć – szkodzimy sobie.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Ula

    Sok z czarnego bzu jest co prawda wstrętny ale rzeczywiście dobry 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *