Właśnie kończysz szkołę i zastanawiasz się nad dalszym kierunkiem zawodowym? Widzisz siebie jako przyszły fizjoterapeuta, ale nie wiesz, do czego zacząć? Oto kilka informacji i porad dla Ciebie.

Wymogi prawne

Przede wszystkim zgodnie z uregulowaniami prawnymi, zawód fizjoterapeuty może wykonywać absolwent studiów wyższych na kierunku fizjoterapia. Ponadto trzeba spełnić cały szereg wymagań:

  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • posiadanie zadowalającego stanu zdrowia,
  • wystarczająca znajomość języka polskiego,
  • nienaganna postawa etyczna,
  • okazanie się dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Pożądane cechy charakteru

W każdym zawodzie istnieje pewien kanon idealnego kandydata do wykonywania danej pracy. Nie inaczej jest w przypadku fizjoterapeutów. Przede wszystkim taka osoba musi lubić pracę z drugim człowiekiem, a co za tym idzie – być życzliwa, cierpliwa i wyrozumiała. Nie bez znaczenia jest pozytywne nastawienie i zdolność motywacji, która podczas leczenia może spełnić niezwykle ważną funkcję.

Jednak dobry charakter to nie wszystko, trzeba mieć też dużo siły fizycznej. Jest ona niezbędna przede wszystkim przy pracy z pacjentami o dużym stopniu niepełnosprawności ruchowej.

To nie wszystko

Spełnienie podstawowych wymogów prawnych i posiadanie cech „idealnego fizjoterapeuty” to nie wszystko. By dobrze wykonywać swoją pracę trzeba odbywać regularne kursy dla fizjoterapeutów. Obowiązkowe doszkalanie wynika nie tylko z charakteru pracy, ale jest wprost określone przez wymogi ustawy.

About the author

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *