Zdrowie i uroda
Operacje plastyczne a kosmetyki

Dbanie o urodę stało się w obecnym świecie rzeczą zupełnie powszechną i naturalną. Nikogo nie dziwi już fakt, że nawet mężczyzna poświęca temu zagadnieniu całą masę czasu. Po prostu każdy z nas chce wyglądać możliwie jak najlepiej i robi wszystko, aby tak właśnie było. Problemem niektórych osób jest jednak to, że dość poważnie przesadzają w tym czym się zajmują. Są takie osoby, które mogą poświęcić swoje zdrowie (lub przynajmniej niż zaryzykować), aby zyskać na atrakcyjności. Takie osoby decydują się na operacje plastyczne, których zadaniem jest poprawienie ich wyglądu np. poprzez pozbycie się kompleksów czy też naprawienie pewnych defektów ciała. Jeżeli takie operacje naprawdę mają uzasadnienie to można je jakoś wytłumaczyć. Ludzie bardzo często mają kompleksy z różnych powodów i bardzo ciężko jest im przekonać samego siebie, że nie jest to wielki problem i tak naprawdę nikt tego nie zauważa. To może w dużej mierze wpływać na psychikę takiej osoby i doprowadzić nawet od poważnych zaburzeń osobowości. Jest cała masa osób, które mają obsesje na punkcie swojego wyglądu i decydują się na coraz to bardziej wymyślne operacje.

Operacje plastyczne

Wszystko byłoby do zaakceptowania, gdyby nie jeden fakt – są one niebezpieczne i naprawdę można w ich czasie umrzeć na stole. Jest to tak samo niebezpieczne jak wycinanie zmian w jamie brzusznej lub inne zabiegi operacyjne. Jeżeli coś pójdzie nie tak to możemy nie przeżyć takiego zdarzenia. Takie operacje odbywają się między innymi przy użyciu anestezjologów. To oznacza, że operacje dokonywane są pod narkozą. Musimy być w dobrej kondycji, aby się ona dobrze sprawdziła i dodatkowo była bezpieczna. Jeżeli zostaną to użyte w przypadku osób, które nie mają zbyt wielkiej tolerancji na takie substancje to może dojść nawet do wstrząsu. Jeżeli tak się stanie to w czasie takiej operacji będzie dochodziło do konieczności ratowania życia. W większości przypadków to się udaje, bo sami pacjenci są w dobrej kondycji. Niemniej ryzyko istnieje i to nie koniecznie śmierci, ale tez popełnienia przez takiego lekarza błędu. Będzie skutkowało to oszpeceniem lub też powikłaniami pooperacyjnymi.

Operacje plastyczne mogą być niebezpieczne (sxc.hu)

Operacje plastyczne mogą być niebezpieczne (sxc.hu)

Kosmetyki naturalne

Inną rzeczą, która jest często stosowana to kosmetyki. Szczególnie wśród kobiet, które używają naprawdę wiele różnego rodzaju specyfików mających za zadanie poprawić niedoskonałości. Niestety jeżeli będziemy używali ich w zbyt wielkim stężeniu to może dojść do powstania reakcji uczuleniowej. W takim przypadku może dojść do szeregi niepożądanych zdarzeń, a w tym również do śmierci. Musimy więc zacząć stosować takie kosmetyki, które nie będą narażały nas na problemy i będą działały tak samo skutecznie. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki naturalne. Wykonywane są one jedynie z takich produktów, które są całkowicie naturalne i nie zawierają chemicznych dodatków. Przykładem może być puder mineralny, który obecnie jest bardzo popularny i wykorzystywany przez masę osób na świecie. Dzięki nim minimalizujemy zagrożenie i jednocześnie nie musimy tracić na swoim wyglądzie. To rozwiązanie niemal idealne.

About the author

Related Post

2 komentarze

  1. Aga

    Ja bym się chyba bała pójść pod nóż… Przecież to duże ryzyko powikłań!

  2. Ironman

    A nie lepiej po prostu profilaktycznie dbać o zdrowie i sylwetkę, żeby nie musieć się potem kroić! 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *