Zdrowie i uroda
Skuteczne odchudzanie i trening siłowy

Otyłość to obecnie jeden z największych problemów w naszym społeczeństwie. W wielu przypadkach to właśnie to jest bowiem powodem powstawania wielu chorób serca oraz krążenia, czego przykładem może być chociażby nadciśnienie. Z tego właśnie powodu powinniśmy zrobić wszystko, by móc zadbać o swój stan zdrowia w jak największym stopniu. Jest to szczególnie ważne jeśli mamy dosyć sporą nadwagę i w żaden sposób nie możemy się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać o tym, że w każdym przypadku związane jest to przede wszystkim z nieodpowiednim odżywianiem się oraz brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. By więc móc schudnąć, będziemy musieli zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz poświęcić nieco godzin w tygodniu na uprawianie sportu. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj przede wszystkim siłownia, ponieważ trening siłowy pozwoli nam sprawić, że będziemy mogli zarówno tracić tkankę tłuszczową jak i budować mięśnie. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że nie jest to proces który dzieje się z dnia na dzień, więc będziemy musieli być odpowiednio cierpliwi, a efekty na pewno się pojawią.

Dieta to podstawa

Dieta musi być odpowiednio zbilansowana (sxc.hu)

Dieta musi być odpowiednio zbilansowana (sxc.hu)

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak bardzo ważna jest dieta w tym, by móc tracić zbędne kilogramy. By móc to uczynić bardzo istotne będzie rozpędzenie swojego metabolizmu. Czasami bowiem zdarza się tak, że osoby otyłe nie mogą schudnąć pomimo tego, że nie jedzą praktycznie nic. Spowodowane jest to źle działającym metabolizmem, więc by móc go rozkręcić na nowo konieczne będzie przede wszystkim zmienienie wszelkich spożywanych przez siebie produktów na produkty zdrowe. Niekiedy jedynie początkowe zwiększenie kalorii będzie mogło sprawić, że nasz organizm zacznie tracić tkankę tłuszczową. Dopiero w chwili gdy dojdziemy do pewnego momentu, będziemy mogli zacząć powoli obcinać kalorie dzięki czemu w dalszym stopniu będziemy mogli chudnąć. Metabolizm to kluczowy element w tym, by móc dążyć do wyznaczonego sobie celu. Odpowiednia dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną sprawi, że nasz metabolizm będzie pracował w odpowiedni sposób. Powolne obcinanie kalorii pozwoli nam dalej chudnąć, lecz prędzej czy później spotkamy się z sytuacją podobną do wcześniejszej. Metabolizm może wówczas zwolnić, co ma miejsce przy długotrwałym utrzymywaniu diety i byciu na ujemnym bilansie kalorycznym. Dużo zależy tutaj też od tego, jak wiele kilogramów musimy schudnąć. Jeśli jednak napotkamy na tego typu barierę to musimy zrobić coś, by móc na nowo rozkręcić swój metabolizm. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy odpuszczenie sobie diety na jeden dzień i zjedzenie czegoś, na co mamy akurat największą ochotę.

Odstępstwo od diety

Pizza (sxc.hu)

Pizza (sxc.hu)

Pizzera Wrocław jest wtedy miejscem do którego możemy się przykładowo udać. Zjedzenie swojej ulubionej pizzy nie tylko poprawi nam samopoczucie ale będzie również w stanie sprawić, że na drugi dzień wartość na wadze będzie wskazywała mniej niż dzień wcześniej. Spowodowane będzie to właśnie ponownym rozkręceniem się metabolizmu – ciało przestanie bronić się przed utratą wagi i na nowo będzie palić tłuszcz. Dla wielu osób tego typu dzień, w którym pozwolimy sobie na nieco więcej niż zazwyczaj będzie prawdziwą nagrodą za utrzymywanie diety. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie możemy wówczas zbytnio przesadzić, ponieważ nie chcemy przecież stracić wszystkiego, na co tak ciężko pracowaliśmy przez wiele miesięcy. Jeśli jednak będziemy konsekwentni w swojej diecie i ćwiczeniach, a dodatkowo będziemy robić wszystko z głową to możemy mieć pewność, że efekty przyjdą stosunkowo szybko, a później nie będziemy mieli do czynienia z tak częstym w przypadku innych diet efektem jojo.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Iger

    Ważne jest to żeby zacząć robić coś ze sobą, siedzenie na kanapie w niczym nie pomoże!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *