Zdrowie i uroda
Zdrowa i krystalicznie czysta woda

Woda jest jednym z najważniejszych składników, które warunkuje przeżycie człowieka. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jako organizm jesteśmy zbudowani w większości z tego właśnie związku. Musimy więc pilnować tej kwestii i dostarczać naszemu ciału wody tak często jak jest to niezbędne. Jeżeli przez kilka dni dnie będziemy pili to dojdzie do odwodnienia. Jest to stan, w którym mamy za mało wody i organizm nie jest w stanie działać we właściwie sposób. Przede wszystkim dlatego, że nie jesteśmy w stanie odpowiednio przenosić już informacji pomiędzy nerwami. W takim stanie mamy niewiele czasu, aby ponownie nawodnić organizm. Jeżeli nie uda się nam tego zrobić to najpewniej zakończy się to śmiercią. Może wydawać się nam, że w XXI wieku nie jest to wielkie zagrożenie, ale prawda jest inna. Do takiego stanu można doprowadzić się nawet w kilka godzin. Na przykład wtedy, gdy mamy grypę żołądkową i towarzyszą nam nie tylko klasyczne objawy, ale również wymioty i biegunka. W ten sposób można stracić naprawdę wiele wody w przeciągu zaledwie krótkiego czasu.

Filtry do wody

Jeżeli nie chcemy mieć takich problemów to powinniśmy znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam na uzupełnianie wody jak najczęściej. Musimy jednak mieć pewność, że będzie ona czysta. Jeżeli chcemy mieć pewność, że taka woda nie będzie niczym zakażona to najlepiej jest kupować wodę butelkowaną, która jest oczyszczona przed zapakowaniem. W domach mamy do czynienia z wodą kranową, która może być czysta. Są takie miejscowości w Polsce, które mogą poszczycić się wysokim stopniem oczyszczenia. W takim przypadku możemy pozwolić sobie na picie takiej wody nawet bez przegotowania. Jeżeli jednak znajdujemy się w starym budynku to lepiej jest się jednak wstrzymać od takiego działania. Nie mamy pewności czy same rury są w porządku. Dlatego dla pewności lepiej będzie zastosować filtry do wody Warszawa. Dzięki nim jesteśmy w stanie usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które mogły się w niej znaleźć. Dodatkowo dla pewności możemy ją przegotować. W ten sposób jesteśmy w stanie usunąć z wody wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą powodować choroby.

Nie każda woda jest czysta (sxc.hu)

Nie każda woda jest czysta (sxc.hu)

Skażenie

Jeżeli nie wiemy z jakiego źródła pochodzi dana woda to nie powinniśmy jej próbować. Mamy wysokie ryzyko tego, że jest ona w jakiś sposób skażona. Napicie się jej może wywołać duże problemy i sprawić, że się pochorujemy. W niesprzyjających warunkach może oznaczać to nawet śmierć. Dlatego warto jest wiedzieć co się robi i stosować się elementarnych zasad. Jeżeli znajdziemy się kiedyś w dziczy i będziemy chcieli przetrwa to musimy wiedzieć o tym, że nie każda woda nadaje się do picia. Jeżeli mamy do czynienia z wodą morską, która jest słona to nie powinniśmy jej próbować. Mimo, że w smaku nie jest aż tak słona to ma ona wysoką zawartość takich związków. Wypicie jej może powodować odwodnienie. Dlatego lepiej jest się wstrzymać od picia takiej wody niż ją próbować. Możemy za to pić wodę słodką, która pochodzi na przykład z górskich źródeł czy też rzek. Warto jednak sprawić jak bardzo są one klarowne.

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Waterman

    Szkoda, że wody zostały tak skażone m.in. w Polsce. Dawniej było naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju źródełek i wód pierwszej klasy czystości, teraz nie ma ich prawie wcale…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *