Zwierzęta
Obowiązki właściciela względem psa

Wiele polskich rodzin decyduje się na przygarnięcie do siebie psa lub kota. Jest to dość częste, ponieważ są one w stanie stać się prawowitym członkiem rodziny i dostarczyć wiele pozytywnych emocji. Powinniśmy jednak taką decyzję przemyśleć, bo nie każdy nadaje się na opiekuna psów. Przede wszystkim jedną z ważniejszych rzeczy jest to, czy będziemy mieli na niego czas. Jeżeli nie mamy zbyt wiele wolnego czasu w ciągu dnia to raczej nie powinniśmy się decydować na jego przygarnięcie. Dlaczego? Głównie z tego powodu, że zwierzęta wymagają poświęconego im czasu i nie mogą żyć same sobie. Szczególnie jeżeli mówimy o psach – w przypadku kotów takie rzeczy są nieco mniej istotne. Pamiętajmy, że musimy też uwzględnić inne czynniki, które mogą przekładać się na korzyści wynikające z posiadania zwierzątka domowego. Głownie powinniśmy się orientować czy nikt z domowników nie ma na nie uczulenia. Często okazuje się, że trzeba będzie takiego pieska oddać, bo dzieci są uczulone na jego sierść. Takie rzeczy są problematyczne, bo zdążymy się nawet w ciągu jednego dnia przyzwyczaić do nowego domownika, ale niestety nie będziemy mogli go zachować.

Pies w domu

Kolejną rzeczą jest kwestia jego utrzymania. Nie są one tak naprawdę zbyt kosztowne w opiece, ale może pojawić się wiele takich sytuacji, które jednak mogą sprawić problemy. Do nich zaliczyć można chociażby pierwsze dni takiego psa u nas w domu. Będziemy musieli kupić całe wyposażenie, które będzie mogło posłużyć nam do wychodzenia z nim na spacer (smycz, kaganiec, obrożna) czy też pozwalające na wykonywanie innych podstawowych czynności (legowiska do spania, pojemniki na wodę i karmę). Jeżeli będziemy decydowali się na zakup takich rzeczy za jednym zamachem to może to nas trochę kosztować. Wszystkie elementy z osobna nie należą do kosztowny więc nie powinniśmy się wstrzymywać z ich nabyciem. Tym bardziej, że jest to inwestycja na lata, bo nie musimy ich zmieniać tak często. Spokojnie będziemy mogli z nich korzystać nawet przez kilka kolejnych lat.

Pies w lesie (sxc.hu)

Pies w lesie (sxc.hu)

Sklepy zoologiczne

Takie wyposażenie można kupić w sklepach zoologicznych, ale najlepiej jest skorzystać z możliwości sklepów internetowych, które socjalizują się w specjalizacji produktów, które poświęcone są tylko psom. Dzięki temu będziemy mieli o wiele większy wybór, a ceny będą też decydowanie przystępniejsze. W takich sklepach będziemy mogli nabyć również karmę, która pozwoli nam przede wszystkim na prawidłowe odżywienie naszego podopiecznego. Jest to ważne, bo wiele osób nie ma pojęcia, przynajmniej na początku, w jaki sposób powinno karmić się psy. Konieczne jest zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które będą wpływały na rozwój oraz wzrost psa. Kupując gotowe karmy mamy pewność, że są one pełnowartościowe i mogą stanowić jedyny posiłek dla zwierzęcia. Oczywiście mamy możliwość wyboru pomiędzy różnymi karmami – warto jest próbować ich różnych, bo w grę wchodzą nie tylko same składniki, ale również indywidualne preferencje danego zwierzęcia.

Więcej informacji pod adresem: http://twojpieskrakow.pl/

About the author

Related Post

1 komentarz

  1. Damian

    Szkoda tylko, że tak wielu właścicieli nie poczuwa się do obowiązku względem psa…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *