Geografia LO 3 Podręcznik ZR OPERON
  • Geografia LO 3 Podręcznik ZR OPERON

Geografia LO 3 Podręcznik ZR OPERON

46,31 zł
Brutto
Ilość

  • 100% zadowolenia 100% zadowolenia
  • Wysyłka w ciągu 48h! Wysyłka w ciągu 48h!
  • Możliwość zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu Możliwość zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu
Podręcznik Geografia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu geografia w zakresie rozszerzonym. Autor podręcznika skupił się na przekazaniu tych wszystkich umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego. W tym tomie zawartość koncentruje się wokół geografii Polski.
Każdy rozdział zaczyna się modułem Przypomnij sobie, dzięki któremu uczniowie mogą powtórzyć wiadomości z poprzednich lat. Tuż pod nim znajdują się informacje na temat umiejętności, jakie uczniowie opanują na danej lekcji. W podręczniku wyróżniono ważne pojęcia podgrubioną czcionką, a definicje kolorem. Na marginesach znajdują się hasła, które zwracają uwagę na treści do zapamiętania. Te same najistotniejsze nazwy i informacje są jeszcze raz przywołane w podsumowaniu po każdej lekcji.
Przygotowanie do matury ułatwiają umieszczone po każdym temacie Zadania do rozwiązania oraz blok ćwiczeniowy na końcu każdego działu Sprawdź, czy umiesz, który zawiera typowe polecenia egzaminacyjne. Bardzo ważnym elementem są zadania rozwiązane krok po kroku występują w tych tematach, które wymagają opanowania obliczeń. Atutem podręcznika są liczne grafiki: od przekrojów, schematów, przez wykresy, diagramy kołowe aż po liczne mapy. Publikację kończy indeks ułatwiający poruszanie się po książce oraz praktyczny zestaw map fizycznych regionów Polski.
Podręcznik do geografii, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:
Geografia fizyczna Polski
Geografia regionalna Polski
Ludności Polski
Geografia ekonomiczna Polski
Badania i obserwacje geograficzne we własnym regionie
Operon
435898
100 Przedmioty

Opis

Autor
Piotr Ciesielski
Format
240x176 mm
Rok wydania
2021
Oprawa
broszurowa